Rozrywka

Relacje damsko-męskie – co powinniśmy wiedzieć?

Nie na darmo mówi się, że mężczyźni pochodzą z Marsa, a kobiety z Wenus. Odmienność płci i ich dążenia do różnych celów często sprawiają wiele problemów i nieporozumień w codziennym życiu, szczególnie dla osób mniej doświadczonych w relacjach damsko-męskich. Brak zrozumienia podstawowych zachowań sprawia, że wiele nawet bardzo udanych związków nie wytrzymuje próby czasu i się rozpada.

Niestety, każdy z nas jest wyjątkowy i nie ma uniwersalnej recepty, co należy zrobić, aby było dobrze. Oczywiście, można polegać na szeregu wskazówek, które na pewno ułatwią życie, ale nie rozwiążą sprawy do końca. Więc jeśli na horyzoncie rysuje się jakiś poważniejszy problem, najprostszą i najbardziej skuteczną metodą jest szczere porozmawianie z partnerem i wyjaśnienie drażliwych kwestii.

Naturalnie, w takim momencie należy odłożyć wszelkie uprzedzenia oraz zbędne emocje na bok. Należy postarać się przedstawić jak najbardziej rzeczowo swoje racje i zaproponować możliwy sposób rozwiązania problemu. Nie musi to wyjść za każdym razem, ale jeśli takie rozmowy wejdą już w krew, okaże się, że potraficie się doskonale dogadywać, a co więcej, będzie się rozwijała wzajemna empatia.

On/Ona wcale o mnie nie myśli!

Chyba każdy chociaż raz miał podobną myśl. Niestety, bardzo często taka postawa jest podparta na silnym fundamencie egoizmu i zapominamy, że ta druga osoba też odczuwa. Jeżeli przełamie się wewnętrzną niechęć i zastanowi, dlaczego bliska osoba zachowała się tak, a nie inaczej, istnieje możliwość, że odkryjemy coś, co wcześniej zdawało się umykać naszej uwadze. Naturalnie nie chodzi tu o wybielanie postępków, które ewidentnie są złe i poszukiwanie nieco na siłę usprawiedliwienia dla nich.

Pod adresem http://www.uwodzenie.org/teksty-na-podryw-czy-moga-zadzialac/ dostępne są skuteczne teksty na podryw – sprawdź!

Jak umiejętnie flirtować?

To pytanie jest chyba najczęściej zadawanym pytaniem w ogóle. Niemal każdy internetowy poradnik ma o tym oddzielną kategorię, co może wydawać się nieco dziwne, jeśli spojrzymy na to jako jedno z normalnych zachowań ludzi. W takich sytuacjach obydwie płcie zapominają o najważniejszym: o byciu sobą. Często próbują udawać kogoś, kim nie są, przez co nie tylko oszukują potencjalnego partnera, ale później także mogą przez to stworzyć wiele nieporozumień. A więc jak flirtować? Odpowiedź może wydawać się nieco przewrotna: tak, aby czuć, że nie robimy nic na siłę, w stu procentach zgodności z samym sobą. Bycie szczerym, empatycznym to już połowa sukcesu. Naturalnie, wygląd jest bardzo ważny i obydwie płcie przykładają do tego ogromną uwagę, jednak jeśli myślimy na poważnie o związku, to sam wygląd zewnętrzny nie wystarczy, aby zbudować coś trwałego.

Zdrowy związek

Właściwie nie ma recepty, jak go utworzyć. Ani kto powinien go tworzyć. Są jednak pewne rzeczy, które pomogą określić, czy związek można takim określić. Jednym z najważniejszych jest wzajemne poszanowanie i akceptacja. Związek, w którym obydwoje ludzi darzy siebie szacunkiem, jest nie tylko piękny, ale także budujący. Między innymi dzięki temu odczuwa się poczucie bezpieczeństwa, a także samospełnienia, do którego przecież wszyscy podświadomie dążą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *