Jak uporać się z trudną sytuacją finansową i uniknąć długów?

Przedstawiamy kilka kroków do mentalnej oraz finansowej wolności!

kobieta pokazująca jest ok Dlaczego tak się dzieje i nie spłacamy w terminie swoich zobowiązań? Jednym z najczęściej spotykanych powodów to brak w płynnościach finansowych, do czego zalicza się utrata pracy, zbyt wysoka pożyczka, choroba czy wypadek. —Pokażemy wam kilka sposobów jak wyjść z wszystkich długów, stopniowo ale skutecznie.

Po pierwsze nie okłamuj siebie samego, że wszystko jest ok, w końcu masz zadłużenie, należy przyjąć to z pełna świadomością i nie odkładać na dalszy plan — większość dłużników zapewnia, że ma wszystko pod pełna kontrolą do ostatniego dni terminu spłaty, jednak jest to zazwyczaj błąd i niezdrowe podejście do całej sytuacji.

Ciągła walka z wieloma długami to nic przyjemnego, dlatego nie staraj się spłacać obecnych zadłużeń zaciągając następne, to najgorszy możliwy błąd, który prowadzi do całej spirali katastrofalnych w skutkach działań.

Walka o wyjście z długów to czasami długa droga, która wymaga od nas wielu wyrzeczeń oraz poświęceń — problem nigdy nie rozwiąże się sam. Wyobraź sobie, że niektórzy dłużnicy nawet nie mają pojęcia ile długów narobili, a do tego nie pamiętają w jakich miejscach. Czynnikiem, który postawił ich do pionu było otrzymanie wezwania sądowego.

W prosty sposób można dokonać analizy zaciągniętych zobowiązań, wchodząc na stronę Internetową Biura Informacji Kredytowej, gdzie dokładnie sprawdzisz całą bieżącą historię kredytową.

kobieta z kciukiem do góry

Dostosuj swój budżet domowy na potrzeby spłaty zadłużenia

Wszystkim osobom zadłużonym na samym początku wydaje się , że umieją w dostateczny sposób zarządzać własnym budżetem domowym, jednak rzeczywistość świadczy inaczej. Aby przygotować budżet domowy na spłatę zadłużenia należy przeanalizować wszystkie wydatki oraz dochody.— Możesz usiąść z kartką i wypisać swój dochód, a poniżej wszystkie wydatki, uwzględniając w nich spłaty rat kredytów czy stałe opłaty.

Podstawową zasadą i każdy to Ci powie jest stwierdzenie, że wydatki nigdy nie powinny przekroczyć dochodów, dzięki temu co miesiąc odłożymy znaczną sumę gotówki na czarną godzinę bądź będziemy mieli możliwość szybkiego spłacenia zobowiązania.

Znaczne ograniczenie wydatków, wpłynie pozytywnie na Twój budżet domowy!

Ogranicz swoje wydatki, życie ponad pewien stan nigdy nie wyprowadzi nas z długów, przeciwnie wprowadzi w jeszcze większe kłopoty i spiralę finansową. W budżecie domowym powinny znaleźć się tylko te wydatki, które są niezbędne do codziennego życia. Nie pomogą Ci ponadprogramowe koszty na zachcianki czy luksusy.

W bardzo prosty sposób możesz zaoszczędzić dodatkową gotówkę rezygnując na przykład z wyjścia do kina czy restauracji, przecież możesz ugotować smaczną kolację w domu, z produktów dostępnych w lodówce.

Jednak nawet jeżeli pozbył byś się większości swoich wydatków, na pewno nie wyjdziesz dzięki temu z całego zadłużenia. Konieczne do tego celu będzie uzyskanie dodatkowego źródła dochodu. Ale jak tego dokonać, przecież masz już pracę? Oto kilka sposobów.

Po pierwsze możesz poprosić w pracy o podwyżkę lub jeżeli istnieje taka możliwość zmienić pracę na lepiej płatną. Możesz dogadać się z szefem, ze weźmiesz dodatkowe godziny w pracy czy zlecenia. Istnieje jeszcze opcja dorabiania, tutaj masz swoje pole do popisu. —Znajdź coś w czym jesteś dobry i zarabiaj na tym.