nie unikaj kontatku z wierzycielem

Nie unikaj kontaktu z wierzycielem

Uporządkowałeś już swój budżet domowy? Ograniczyłeś wszystkie wydatki, a nadal nie możesz spłacić zadłużenia? Nie chowaj się! Z doświadczenia wiemy, że może być to trudne dla Twojej psychiki, jednak obowiązkowo należy skontaktować się z wierzycielami.

Okazanie swojej dobrej woli zrobi na pewno lepsze wrażenie na wierzycielach, dlatego jest tak ważne, abyś zabiegał o kontakt, wtedy pokażesz że nie jesteś obojętny i zależy ci na spłacie wszystkich zobowiązań.

Ponadto taka rozmowa z wierzycielem pomoże Ci wynegocjować korzystniejsze warunki spłaty — możesz poprosić o rozłożenie zobowiązania na dłuższy okres spłaty bądź na więcej rat, dzięki czemu poniesiesz znacznie mniejsze, comiesięczne koszty.

Może się zdarzyć, ze okazując dobrą wolę, niektóre z firm czy spółdzielni mogą odwołać część długu, natomiast od banku możesz uzyskać kredyt konsolidacyjny, który spoi wszystkie Twoje długi w jeden, na bardzo dobrych warunkach.

Obu stroną zależy na spłacie

Na sam koniec naszego artykułu należy dodać brutalną prawdę, że długi same się nie zrobią. Zadłużenia zazwyczaj są konsekwencją złych jak i nieprzemyślanych decyzji czy wyborów przeszłości.

Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić podczas znalezienia się w samym centrum zadłużenia finansowego to udawanie, że dany problem nie istnieje. — prowadzi to tylko do znacznie większych konsekwencji i pogłębienia problemów finansowych.

Musisz sobie jedynie uświadomić, że nie jesteś pierwszy ani ostatni. Z długów, niezależnie jakie by to były, zawsze da się wyjść obronną ręką — pamiętaj tylko, że musisz poświęcić trochę swojego czasu i zaangażowania w obecna sytuację.

Jak brzmi przysłowie „nawarzyłeś piwa, to musisz je teraz wypić”, musisz wziąć pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Jednak, nie zostawaj z nimi sam i poproś o pomoc. Poszukaj sposobów na rozwiązanie wszystkich swoich problemów, jesteśmy pewni, że prędzej czy później Ci się to uda.